Väekeed

Toetav teraapiline väekee ehk mala

Väekee ehk mala on tuhandeid aastaid kasutatud abivahendina palvete lugemisel, loitsimisel ja meditatsioonides. Sanskriti keeles tähendab mala palvehelmeid. Väekee on suurepärane abiline enesearengul ja ka teraapias, kui soovid ennast tundma õppida, tuua ellu harmooniat ja rahu, olla hetkes, luua selgust, armastust, ilu, küllust või just seda, mida sa hetkel vajad. Igal helmel on oma tähendus ja lugu, millega ta sind toetab või arendab. Kui kasutad keed mediteerimisel või taotluste tugevdamisel, siis loe taotlus keskendudes igale kivile – kokku 108 korda. Väekeed võib kanda ka kauni ehtena, mis on sulle igapäevaselt toeks.

Mala punutakse tavaliselt 27, 54 või 108 helmega. Iga helmes punutakse eraldi pessa. Väekees on ka üks suurem helmes, mis sümboliseerib kõrgemat väge (guru, jumal, õpetaja) ja narmastikututt, mis kujutab tuhandeõielist lootost – puhtuse, tarkuse, arengu sümbolit. Narmastutt ehk luud on mõeldud ka selleks, et pühkida sinu teelt kõik energeetilised segajad ja takistused.

Sobiva väekee valikul usalda oma sisetunnet, kuid võid uurida ka malasse punutud kivide tähendusi, et leida endale sobiv.