Minust

Olen sündinud 1975. aasta sügisel, kui loodus näitab meile oma värvikirevust ja päikest, kuid võib näidata ka võimsaid tuuli, murdunud oksi ja lennutada meid tormi kätte.

 

Kasvasin loodusega käsikäes, nii nagu loodus ja aastaajad, pakub ka elu meile sooje ja sügavaid hetki ning olukordi, mis võivad tekitada meis rohkem vaikust, kurbust või isegi külmavärinaid. Sellise päiksesära, kuupaiste ja jäiste külmavoogudena kirjeldaksin ka enda elu.

 

Minu elus on  palju rõõmu, helgust, põnevust ja võlu, kuid on olnud ka kurbi aegu, mis panevad mõtisklema ja märkama elu sügavust ja haprust. Olen kogenud, et ka kõige lootusetumatele ja keerulistele olukordadele leidub alati lahendus.

 

Õpingud tõid mind Tallinnasse, kus olen ka viimased 20 aastat elanud. Mulle on sündinud kolm last, kaks poega, kellest vanem naudib juba isesisva elu võlusid ja noorem poeg hakkab jõudma mõnusasse teismeikka ja tütar, kes tuli perre esimesena on juba aastaid ingliteriigis.

 

Pikka aega töötasin riigiasutuses, puutusin kokku nõustamise, paberite, süsteemide ja reeglitega. Minu ümber on alati olnud inimesed, kes siis kolleegidena või klientidena.

Merike Hannust

Ühel eluhetkel tekkis suurem huvi vaimsete teadmiste vastu, huvi otsida seoseid looduse väe ja inimeseks oleku vahel. See huvi on viinud mind uuesti õppima ja ikka ja jälle huvituma uutest teadmistest.

 

Lapsepõlvest mäletan ennast kui julget ja iseteadlikku tüdrukutirtsu. Olin alles päris pisike, kui vanaema õpetas meile kuulamise kunsti. Olime vaikselt ja kuulatasime hilisõhtuseid looduse hääli – õppisime märkama.

 

Võimalik, et see armas suveõhtune rituaal on olnud tõukeks, et naudin kuulaja rolli ja  minust on saanud terapeut. 2016. aasta alguses alustasin  selles valdkonnas erapraksisega.

2001-2006 Tallinna Ülikool, sotsiaaltöö

2012-2017 Holistika Instituut, holistilise regressiooni terapeut, kutsetunnistus nr 12613

2014 Access Bars

2017 Rahvusvaheline META-EFT Assotsiatsioon, emotsionaalse vabaduse tehnika (META-EFT)

2017 MTÜ Vaikuseminutid, vaikuseminutite baaskoolitus

2017 Esmaabi baaskoolitus

2018 MTÜ Kogemuse jõud, kogemusnõustajate baaskoolitus

2018 Eesti Pereteraapia Kool, sissejuhatus süsteemsesse pereteraapiasse

Ma ei luba, et peale teraapiat oled sa kohe uus inimene, ja et alati on kõikidele küsimustele vastused. Küll aga luban, et aitan sul märgata, millised radu on võimalik valida, et saaksid oma küsimustele vastused.

 

Julgen sulle ulatada käe, et aidata sind astuda sammuke kõrgemale, kui oled allapoole vajumas. Saan sulle pakkuda turvalist ja toetavat teekonda, mis aitab edasi liikuda, et ellu saaks tulla rohkem vabadust, rõõmu ja kergust.

 

Kui tunned, et soovid oma ellu muutust, uudistada mineviku sügavustes, vajad toetust elu kiirel ja pöörasel hetkel või oled lihtsalt väsinud ja vajad lõõgastust, siis tea, et olen olemas.