Holistiline regressiooniteraapia

Holistiline tähendab tervikut, inimesel on hing, keha ja meel. Holistiline maailmakäsitlus keskendub inimesele, kui tervikule. Teraapias lähenetakse inimesele personaalselt ja terviklikult.

 

Näiteks klient tuleb abi saama suhete teemal, aga teraapia käigus uuritakse ka tervist ja elurõõmu. Holistilises maailmas on kõik omavahel tihedalt seotud, füüsilised haigused on tihedalt seotud psüühilistega (mõtted, uskumused, käitumismustrid).

 

Teraapias töötatakse minevikuga, igal emotsioonil on algus ja lõpp, igal tegevusel on algus ja lõpp. Ka probleemil, käitumismustril või hirmul on kusagil algus.

 

Tihti me ei mäleta, miks oleme otsustanud just mingis situatsioonis nii käituda või reageerime mõne sündmuse peale endalegi ootmatult.

Holistiline regressiooniteraapia

Teada saades algpõhjused on sul võimalik oma elu muuta ja vabaneda mittevajalikust. Muutes ennast, muutub ka maailm sinu ümber. Holistilises regressiooniteraapias uurib klient terapeudi juhendamisel ja enda sisemise tarkuse abil oma sisemaailma.

 

Regressiooniteraapia tehnikad annavad võimaluse rännata tagasi oluliste minevikuhetkede juurde ja aidata leida üles olukord, mis osutus tookord liiga raskeks. Holistilises teraapias pööratakse palju tähelepanu lapsepõlvele ja peresuhetele. Rännaku ajal töötab klient terapeudi juhendamisel läbi olukorrad, kust on alguse saanud tunded, mõttemustrid või haigused.

 

Enamik psühholoogiliste probleemide põhjusi asub minevikus, nende põhjuste avastamiseks on vaja minna tagasi – minevikku. Regressiooniteraapia on minek tagasi algpõhjuse juurde.

Sisemaailm

Holistilise regressiooniteraapia seanss koosneb kahest poolest. Kohtumise esimene pool ajast terapeut ja klient vestlevad ja teine pool ajast lebab klient suletud silmadega ja keskendub oma sisemaailmale.

 

Kinnisilmi olek annab võimaluse kergemini lõõgastuda ja nii on kergem keskenduda. Holistilse teraapia käigus ei kasutata hüpnoosi, sa oled täielikult teadlik endast ja kõigest sellest, mis toimub ruumis.

 

Oled meditatiivses seisundis ehk muutunud teadvusseisundis, olles rännakul oma sisemaailmas, vestled sa kogu aja terapeudiga.

Muutunud teadvuse seisundi ajal lõõgastuvad inimese ajulained ja nii on lihtsam juurde pääseda mälestustele, kui igapäevamõtted ei sega.

 

Sa võid tulla teraapiasse ka siis, kui sul ei ole parasjagu suurt probleemi, aga tahad iseennast paremini mõista või tunned huvi vaimse maailma vastu. Sul on võimalik valida holistilise neliku ja holistilise rännaku vahel.

 

Loe lisaks ka Holistika Instituudi kodulehte.

Holistiline nelik

Holistiline nelik

Holistiline nelik on neli kolme tunnist seanssi, mis toimuvad kahe nädala jooksul.

Holistiline teraapia

Holistiline rännak

Holistiline rännak on regressiooniteraapia osa, mis toimub muutunud teadvuse seisundis.