Väekeed

Väekee: Puhastus

88,00 

108 helmest koosnev väekee, millesse on punutud: mäekristall, valge ahaat ja malahiit.

Valge ahaat on turvatunde, tasakaalu ja teadlikkuse looja. Sisemise viha ravitseja, turgutab armastust ja julgustab uuesti alustama.

Mäekristall on energiate tasakaalusta, puhastaja, blokeeringute vabastaja ja hinge tervendaja.

Malahiit on sügav emotsionaalne tervendaja.  Kaitsekivi, mis neelab negatiivseid energiaid ja saastet nii kehast, kui atmosfäärist.

Guru: Hematiit tugevdab tahtejõudu, soodustab usaldusväärsust, ergutab enesehinnangut ja ellujäämisvõimet. Toetab sõltuvustest vabanemist.

Materjal: poolvääriskivid, siid. Helmeste suurused 6 ja 8 mm.
Kaal: 62 g

1 laos

Kategooria:
Kirjeldus

AHAAT

VALGE AHAAT

Ahaate võib leida läbipaistvaid või piimasvalgeid, halle, siniseid, rohelisi, roosat, pruuni, sageli neid ka värvitakse. Ahaadid kuuluvad kivide hulka, mis toovad kaasa emotsionaalse, füüsilise ja intellektuaalse tasakaalu. Aitavad tasakaalustada füüsilist energiat.  Ahaadi vägi on harmoniseerida yin ja yang energiaid. Ahaadi tõearmastus julgustab välja ütlema oma tõde. Tal on leevendavad ja rahustavad omadused, ahaat töötab aeglaselt, kui tema töö tulemuseks on tugevam mina.

Psühholoogilisel tasandil kergendab ahaat iseendaga leppimist, ta suurendab enesekindlust, aitab ennast analüüsida ja tajuda peidetud olusid. Ahaadid parandavad keskendumist, taju ja analüüsivõimet ja aitavad viia probleemide praktilise lahenduseni.

Emotsionaalselt saab kristall üle negatiivsusest ja südamevalust. Ravitseb sisemist viha, turgutab armastust ja julgustab alustama uuesti. Ahaat on kasulik igat sorti emotsionaalse trauma puhul, loob turvatunde ja lahustab sisemisi pingeid.

Vaimses plaanis suurendab ahaat teadlikkust, soodustab mõtisklemist, vaimset kasvu ja sisemist stabiilsust.

Raviomadusena on välja toodud: aura stabiliseerimine, puhastav mõju füüsilisel ja emotsionaalsel tasandil. Südamekohale paigutatuna ravib emotsionaalset seisundit, mis on olnud takistuseks armastuse vastuvõtmisel. Kõhule paigutatult ergutab seedeprotsessi, tervendab silmi, magu ja emakat.

 MÄEKRISTALL

Mäekristall on värvitu kvartsi erim. Kvarts on kõige võimsam ravitseja ja energiat võimendav kivi. Mäekristall on oma olemuselt energiat puhastava toimega. Ta neelab, talletab, vabastab ja reguleerib energiavälja ning suurendab blokeeringutest vabastamist. Kvarts puhastab ja võimendab elundeid ja peenenergia tasandeid. Võib öelda, et ta on nii hinge kui ka füüsilise keha puhastaja.

Vaimsel tasandil tõstab mäekristall energiatasandit, mediteerides takistab segajaid. Ta parandab mälu ja suurendab keskendumisvõimet. Harmoniseerib kõik tšakraid, toetab immuunsüsteemi ja loob tasakaalu.

MALAHIIT

Malahiidi eripäraks on võimendada nii positiivset kui ka negatiivset energiat. Malahiiti peetakse tähtsaks kaitsekiviks, mis neelab kergesti negatiivseid energiaid ja saastet nii kehast, kui atmosfäärist.

Südame piirkonnas kivi kandes, toob see juurde tasakaalu ja harmooniat. Kivi avab südame tingimusteta armastusele.

Päiksepõimikule paigutades kergendab malahhiit sügavat emotsionaalset tervenemist. Vabastab negatiivsetest kogemustest ja vanadest traumadest. Öeldakse, et seeläbi taastab malahhiit sul uuesti võime sügavalt hingata.

Psühholoogiliselt on malahiit muundumiste kivi. Emotsionaalsel tasandil muudab malahhiit meeleolud intensiivsemaks, kuid ka muutlikumaks. Arvatakse, et kivi vägi paneb meid intensiivsemalt elama, innustab võtma riske ja võtma ette elumuutusi. Toob jõuliselt välja lood, mis takistavad vaimset kasvu. Tema omaduseks on esile tuua sügavale peidetud tunded, lõhkuda soovimatuid sidemeid ja kulunud mustreid. Samas õpetab malahhiit, kuidas võtta vastutust oma tegude, mõtete ja tunnete eest. Vabastab keeldudest ja julgustab oma tundeid väljendama. Malahiit tugevdab empaatiat teiste inimeste vastu, näidates meile, mis tunne on olla nende nahas. Ta väljendab häbelikkust ja toetab sõprust.

Mentaalsel tasandil läheb malahhiit probleemi tuumani, tugevdab intuitsiooni ja võimendab  soovi sisekaemuse järele.

Arvatakse, et malahhiidi raviomaduseks on vererõhu alandamine, tugi astma ravil, toetab luumurdude paranemist, toetab nägemist ja vähendab pearinglust. Joondab DNAd ja rakustruktuuri ning tugevdab immuunsust. Malahiidi kandmine stimuleerib maksast mürkide vabastamist.

Arvatakse, et malahhiidi väge ei olda veel täielikult avastatud ja malahhiidist võib saada tulevikus üks võimsamalt raviv kivi.

NB! Malaiit on negatiivsete energiate puhastaja ja seetõttu on teda oluline puhastada nii enne kui pärast kasutamist. Paiguta ta kvartskivikobaral (kui sul see on) päikse kätte. Ära kasuta puhastamiseks soola, kuna see kahjustab kivi pinda.

HEMATIIT

Hematiit on väga tõhus abiline maandamisel ja kaitsel. Ta harmoniseerib nii keha kui meelt ja  vaimu. Hematiit lahustab negatiivsust ja takistab negatiivsete energiate aurasse sisenemist. Ta loob kehas rahu ja harmooniat. Väidetakse, et hematiit on kasulik kaasa võtta olukordadesse, kus on tegu seadustega.

Psühholoogiliselt on hematiit tugev kivi, toetab pelglike naisi, ergutab enesehinnangut ja ellujäämisvõimet. Hematiidi omadused tugevdavad tahtejõudu ja soodustavad usaldusväärsust. Kasulik kivi, kui soovid vabaneda sõltuvustest. Ta juhib tähelepanu täitumata soovidele, mis on elus liikumapanevaks jõuks.

Hematiit ravib ülesöömist, suitsetamisest vabanemist ja on toetav kivi, et vabaneda ülemäärasest tungidele järgi andmisest. Kandes hematiiti, aitab see leppida vigadega ja tunnistada, et need on pigem elukogemused kui õnnetused.

Mentaalsel tasandil stimuleerib hematiit keskendumist ja fookuse hoidmist. Parandab mälu ja soodustab originaalsete ideede märkamist.

Hematiit on kasulik neile, kes soovivad tugevdada matemaatika ja tehniliste erialade õppimist.

Füüsilisel tasandil on hematiidil tugev ühendus verega, ta taastab, tugevdab ja reguleerib verevarustust.

Raviomadustena on välja toodud: tugi vereringeprobleemide korral, toetab ja puhastab neere, stimuleerib raua imendumist. Aitab ärevuse, unetuse ja jalakrampidega toimetulekul.

Refereeritud: Judy Hall raamatust „Kristallide Piibel“.

Väekee punuja: Merike Hannust