Väekeed

VÄEKEE: TAJUJA

111,00 

108 helmest koosnev väekee, millesse on punutud: ametüst ja mäekristall.

Ametüst on selgeltnägija, intuitsiooni avaja, tervendaja, puhastaja ja teadlikkuse tõstja.

Mäekristall on energiate tasakaalusta, puhastaja, blokeeringute vabastaja ja hinge tervendaja.

Guru: Jaspis (tiigriraud) on suur abiline, kui vajad tuge emotsionaalse, mentaalse või peremuredest põhjustatud stressi või läbipõlemise korral.

Materjal: poolvääriskivid, siid. Helmeste suurus 8 mm.

Kaal: 92 g

1 laos

Kategooria:
Kirjeldus

AMETÜST

Ametüst on erakordselt võimas, kaitsev ja kõrge vaimse vibratsiooniga kivi. Ametüsti rahulikkus aitab kõrgemate teadvusolekute saavutamistel ja meditatsioonil keskendumisel. Ametüsti kasutamisel kõrgematel teadvusetasanditel, avab see võimaluse näha teisi reaalsusi. Mediteerides juhib kivi teie mõtted maapealsetest asjadest rahu ja sügavama mõistmise juurde. Tal on meeli selgendav mõju, mis aitab aru saada ülemääraste hirmude ja füüsiliste kirgedega liialdamiste põhjustest. Ametüsti peetakse mõõdukuse toetajaks ja tema abil võib jagu saada igat liiki sõltuvustest ja blokeeringutest.

Kaitseb ebaõigluse ning teie suunas saadetud negatiivse loomuga sõnumite ja mõte eest. Ametüsti tuntakse loodusliku rahustina ja negatiivsete keskkonnaenergiate blokeerijana.

Mentaalselt aitab ta tunda terviklikkust, keskendumist ja olla oma võimete kontrollija. Ametüst soodustab uute ideede omaksvõtmist ja ühendab põhjuse mõjuga. Ta on väga kasulik meelele, kuna vastavalt vajadusele ta kas rahustab või stimuleerib meelt.

Ametüst kergendab otsustamist, tema omaduseks on kaasata terve mõistus ja taipamine. Oma rahustava loomuga on ta abiks unetuse korral. Ta parandab mälu ja suurendab motivatsioon ning toetab eesmärgi saavutamist. Ametüst tasakaalustab liigseid emotsioone, hajutab viha, hirmu, ärevust, leevendab kurbust ja kaotusega leppimist.

Ametüst on kõige vaimsem kivi, andes võime taibata universumi tõelist olemust, ta ärgitab isetut olemist ning vaimset tarkust. Ametüsti kandmine avab intuitsiooni ja suurendab psüühilisi andeid. Teda peetakse ka ennustamise kiviks.

Raviomadustena on välja toodud: ergutab hormoonide tootmist, toetab ainevahetust ja puhastab immuunsüsteemi. Suurepärane vere puhastaja ning füüsilise ja emotsionaalse valu leevendaja. Leevendab ka peavalu, pingeid ja toetab kõrvahaigustest tervenemisel.

Ametüsti värvitoonid võivad varieeruda purpurist kuni helelillani. Helelilla ametüst puhul on välja toodud, et ta on väga kõrge vibratsiooniga.

MÄEKRISTALL

Mäekristall on värvitu kvartsi erim. Kvarts on kõige võimsam ravitseja ja energiat võimendav kivi. Mäekristall on oma olemuselt energiat puhastava toimega. Ta neelab, talletab vabastab ja reguleerib energiavälja ning suurendab blokeeringutest vabastamist. Mäekristalli tervendavad omadused asendavad vabastatud blokeeringud tasakaaluga. Tasakaalustava kristallina soovitatakse teda lisada ka teiste poolvääriskivide juurde. Mäekristall puhastab ja võimendab elundeid ja peenenergia tasandeid. Võib öelda, et ta on nii hinge kui ka füüsilise keha puhastaja.

Vaimsel tasandil tõstab mäekristall energiatasandit, mediteerides takistab segajaid. Ta parandab mälu ja suurendab keskendumisvõimet. Harmoniseerib kõik tšakraid, toetab immuunsüsteemi ja loob tasakaalu.

JASPIS

Jaspist tuntakse kui „ülimat hoolitsejat“. Ta toetab ja aitab toime tulla stressi ajal, toob juurde rahulikkust ja terviklikkust. Jaspis tuletab meelde, et üksteist on vaja aidata.

Arvatakse, et kivi aitab mäletada unenägusid. Jaspsi kaitseb ja maandab keha ning energiaid, neelab negatiivset energiat ning puhastab ja joondab tšakraid. Jaspise puhastavate omadustena on välja toodud, et ta vabastab keskkonnasaastest ja elektromagnetilistest kiirgustest.

Psühholoogiliselt annab juurde meelekindlust kõikides olukordades. Jaspis toob meile juurde julgust haarata julgelt kinni probleemist ja olema enda vastu aus. Toetab konfliktide korral.

Mentaalselt soodustab jaspis kiiret mõttetööd, edendab organisatoorseid võimeid ning projektide elluviimist. Jaspis stimuleerib kujutlusvõimet ja transformeerib ideed tegevusteks.

Füüsiliselt pikendavat jaspis seksuaalset mõnu ja on kehale toeks pikaajalise haiguse korral, andes kehale juurde uut energiat.

Raviomadustena on välja toodud: tugi vereringele, seede- ja suguorganitele. Jaspis toetab kehamineraalide tasakaalustamist.

TIIGRIRAUD JASPIS

Ehtesse on gurna punutud tiigriraud, mis koosneb jaspise, hematiidi ja tiigrisilma kombinatsioonist. Lisaks eelkirjeldatud jaspise omadustel on tiigriraua kivi suur vitaalsuse edendaja ja muutuste ajal toetaja. Tiigriraua jaspis on suur abiline inimestele, kes igal tasandil on sügavalt kurnatu ja eriti neile, kes kannatavad emotsionaalse, mentaalse või peremuredest põhjustatud stressi või läbipõlemise all. Ta toetab järelemõtlemist ja arusaamist, mida on vaja, et muutus saaks tulla, varustades teid selleks ka vajaliku energiaga.

Refereeritud: Judy Hall raamatust „Kristallide Piibel“.

Väekee punuja: Merike Hannust