Enesearenguteel sammujale

Enesearenguteel sammujale

Dan Millmani raamat “Rahumeelse sõdalase tee” sattus minu kätte juba mitmed aastaid tagasi. Mäletan seda vaimustust ja samastumist loo peategelasega.

Olen raamatut soovitanud mitmele oma tuttavale ja saanud erinevat tagasiside.  Miks mitte soovitada seda lugu ka sulle, kes sa juhtud seda postitust lugema.

Mõni vaimustub sellest loost nagu mina, teine jällegi on öelnud, et ei saanud päris hästi aru. Ja nii võib olla ka sul, kui sa seda loed.

Võimalik, et satud rändama koos peategelasega ja elama kaasa tema eneseavastustele nii, et loed pimedate öötundideni või siis hoopiski tahad vahepeal natuke teada tema teekonnast. Uuri järgi, kuidas sinuga on.

Sellel hetkel, kui see raamat minu ellu tuli, olin õppima asunud Holistika Instituuti ja tegin oma esimesi maagilisi avastusi iseendas. Ja nii algas minu lugu- minu ellu tuli õpetaja Kristiina ja hiljem Marina.

“Ühel ööl detsembri alguses lamasin voodis ja kuulasin oma korteriakna tillukesest praost läbipuhuva tuule ulgumist. Kuna mul und ei tulnud, panin jalga pleekinud teksapüksid ja tennised, tõmbasin selga T-särgi ja selle peale sulejope ning astusin öhe…

Kõmpisin sihitult ringi, hingates sisse niisket, jahedat õhku. Mu pilk on tähtedest valgustatud taeva poole tõstetud  ja ma kuulatasin pingsalt, püüdes tabada vaiksete tänavate harvu helisi.” 

Selliste lausetega algab ühe noore mehe teekond Dan Millmani raamatus “Rahumeelse sõdalase tee”. See on raamat, mis kirjeldab selle noore mehe unistusi, eneseavastusi, pettumusi, hirme, enda ärakaotamist ja siis jälle tagasijõudmist iseendasse.

See on teekond iseendani, et julgeksid olla päris sina ise. Lugu jutustab, kuidas on võimalik rännata iseendasse, et leida ülesse endas just see rändur, kes sina oma elus olla võid. Dan Millman kirjutab oma raamatus ühe noore mehe rännakust oma hinge olemuse poole.

See lugu annab sulle võimaluse märgata, millises hetkes oled sina oma eluga oled või siis teada saada, milliseid põnevaid katsumusi ja seiklusi võib elu meile pakkuda.

Hetkel, kui mõtled, et oled teinud valiku ja asud midagi väga pühendunult ja keskendunult tegema, siis oskab elu su ette saata ahvatleva kiusatuse, et panna sinu tahe proovile, nii juhtub ka vahepeal selle loo kangelasega.

Võimalik, et oled juba ammu õppinud selgeks elamise hetkes, aga võibolla on see kogemus sind alles ootamas, mida selle loo lugemine võib sulle pakkuda.

“Tavalisi hetki ei ole olemas.”

“Hirm ja enesehaletsus takistavad tegutsemist, viha soodustab seda. Õppides viha õigesti ära kasutama, saad hirmu ja kurvastuse vihaks muuta ning viha omakorda tegudeks transformeerida. See on sisemise alkeemia saladus.”

“Sa ei saa minevikku muuta ja tulevik ei ole kunagi täpselt selline, nagu sa ootad või loodad…

Tegevus toimub alati olevikus, sest see on keha väljendusviis, mis saab aset leida ainult siin ja praegu. Mõtlemine aga sarnaneb üksnes minevikust või tulevikus elava viirastusega, mille ainus võime on su tähelepanu olevikust välja kiskuda.”